GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Błońska SP nr 2 w gronie zwycięzców - ponad pół miliona głosów zadecydowało o tym, które biblioteki szkolne otrzymają po tysiąc książek od Empiku

   

  Uczniowie z 10 podstawówek mają teraz tysiąc powodów, by czytać

   

  Ponad pół miliona głosów zadecydowało o tym, które biblioteki szkolne otrzymają po tysiąc książek od Empiku. Właśnie rozstrzygnięto konkurs „Tysiąc powodów by czytać”, w którym szkoły podstawowe z całej Polski walczyły o 10 000 książek. Listę najciekawszych, najpiękniejszych i najnowszych lektur mogą już kompletować aż trzy biblioteki z województwa mazowieckiego: Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu i Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli.

  Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla pięciu szkół, w których uczy się do 100 dzieci i dla pięciu z większą liczbą uczniów. Najwięcej głosów spośród niemal 500 placówek, które zgłosiły się do konkursu, zdobyła Szkoła Podstawowa w Szonowicach (woj. śląskie) – praca „Czerwony Kapturek” otrzymała ich aż 33 943. Szkoła w Górkach-Grubakach otrzymała 32 617 głosów, w Błoniu – 29 856 głosów, a w Zielonkach-Parceli – 18 944 głosy. Każda placówka w ramach zgłoszenia przygotowała pracę konkursową, czyli zdjęcie, na którym dzieci zaaranżowały scenkę ilustrującą okładkę dowolnie wybranej książki. Teraz uczniowie każdej z nagrodzonych podstawówek przygotowują listę wymarzonych lektur, które szkoły otrzymają na przełomie grudnia i stycznia.

  Szkolna biblioteka to miejsce, w którym dzieci zaczynają swoją przygodę z czytaniem. To tam mali czytelnicy odkrywają fascynujące przygody „Dzieci z Bullerbyn” i dzięki nim uczą się jak ważna jest przyjaźń, tam zaczynają poszukiwania magicznego błękitnego koralika ze świata „Karolci”, czy podpatrują figle „Mikołajka”. Oprócz klasycznych tytułów z kanonu literatury dziecięcej i lektur szkolnych najmłodsi trafiają w bibliotekach na najnowsze wydawnictwa, powieści i albumy. Dzięki pięknym ilustracjom i wciągającym historiom kształtują one w maluchach nawyk sięgania po książki. Empik wspiera szkoły w zapełnianiu bibliotecznych półek, już po raz drugi organizując akcję i konkurs pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”. Uczestnicy programu Mój Empik współtworzą akcję – na ten cel przekazywana jest część każdej transakcji przy użyciu karty, stanowi ona cegiełkę wspierającą rozwój czytelnictwa wśród dzieci i przyczynia się do odkrywania przez nie niezwykłego świata literatury.

   

  strona konkursu: http://www.empik.com/biblioteki

   

  Szkoły, które wygrały w konkursie:

  Szkoła Podstawowa w Szonowicach (woj. śląskie) – 33 943 głosy

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotowej (woj. podkarpackie) – 33 230 głosów

  Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach (woj. mazowieckie) – 32 617 głosów

  Szkoła Podstawowa w Lgocie Małej (woj. śląskie) – 14 941 głosy

  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie (woj. podkarpackie) – 13 847 głosów

  Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu (woj. mazowieckie) – 29 856 głosów

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie (woj. śląskie) – 28 721 głosów

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie (woj. kujawsko-pomorskie) – 28 254 głosy

  Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pawłosiowie (woj. podkarpackie) – 24 943 głosy

  Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli (woj. mazowieckie) – 18 944 głosy

   

  Kontakt dla mediów:
  Barbara Paczkowska
  Business & Culture
  tel. 795 919 609
  e-mail: b.paczkowska@businessandculture.pl


  Monika Marianowicz
  Rzecznik Prasowy Empiku
  tel.603 114 646
  e-mail: Monika.Marianowicz@empik.com
  https://twitter.com/RzecznikEmpik

   

   

  * * *

   

  Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od blisko 70 lat. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek i niekwestionowany lider w kategoriach wydawniczych (książki, muzyka, film). Empik organizuje ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ponad 100 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 600 spotkań z autorami książek 300 spotkań z muzykami) a także koncerty, wystawy warsztaty kreatywne. W 240 salonach (stan na 31.05.2017) Empik oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik to także jeden z największych sklepów internetowych w Polsce i lider e-commerce w naszym kraju.

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.