GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Największy konkurs informatyczny w Polsce nadchodzi!

  Dziś w Polsce brakuje około 50 000 informatyków. Prognozy mówią, że w 2020 roku na osoby pracujące w branży programistycznej czekać będzie około miliona etatów. Co zrobić żeby zachęcić dzieci i młodzież do podnoszenia swoich kwalifikacji w tej świetnie płatnej i rozwijającej branży?

  Otóż należy wspierać Bobra!

  Bóbr to największy w Polsce konkurs informatyczny, w zeszłym roku wzięło w nim udział blisko 20 000 uczniów z około 3000 szkół. Obok nagród dla najlepszych i dyplomów dla wszystkich uczestników, wyróżniają go następujące cechy:

  • jest inicjatywą bezpłatną, a ponieważ odbywa się na internetowej platformie edukacyjnej, to jest dostępny dla wszystkich uczniów,
  • zmagania danych grup wiekowych odbywają się jednocześnie (tysiące uczniów rywalizują naraz przez jedną godzinę zegarową – dzień zmagań jest zależny od etapu edukacyjnego),
  • do przeprowadzenia konkursu konieczny jest tablet/komputer z dostępem do Internetu, Bobra należy przeprowadzać pod nadzorem nauczyciela,
  • tegoroczna edycja otrzymała patronaty honorowe Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej,
  • to część międzynarodowej inicjatywy, która została zapoczątkowana na Litwie, w roku 2004 (konkurs Bebras – więcej informacji na www.bebras.org.

  W roku 2016 konkurs przyciągnął ponad 1 610 000 uczestników z 34 krajów świata! Niestety – w zeszłym roku mieliśmy najmniejszą liczbę uczestników spośród wszystkich krajów ościennych (Niemcy – ponad 290 000 uczestników, Ukraina – prawie 100 000, Czechy – ponad 70 000, Białoruś 70 000, Słowacja – ponad 62 000, Litwa 33 000, Rosja – ponad 27 000).

  Stąd zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w propagowaniu uczestnictwa w tej nie tylko szczytnej – ale co ważne również bezpłatnej inicjatywie.

  Jak przebiega konkurs?
  Już 13 listopada polscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozpoczną zmagania w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bór 2017.
  Przez kolejne 3 dni w szranki staną przedstawiciele gimnazjów (oraz klas 7 szkół podstawowych), klas IV-VI szkół podstawowych oraz najmłodsi – uczniowie klas I-III.

  Na każdą z grup czekać będą 24 zadania (Skrzaty – 15 zadań), codziennie o 12.00 uczniowie zasiądą do komputerów lub tabletów i przez godzinę, pod czujnym okiem nauczycieli, będą rozwiązywać informatyczne zagadki.

  Cała inicjatywa jest możliwa dzięki zaangażowaniu zespołu prof. Macieja M. Sysło, dr Anny Beaty Kwiatkowskiej z UMK oraz Kujawsko-Pomorskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a także technologii firmy Learnetic, której platforma edukacyjna mCourser.pl umożliwia jednoczesne i symultaniczne rozwiązywanie zadań konkursowych przez tysiące uczniów naraz.
   

  Więcej informacji na stronie www.bobr.edu.pl

  konkurs informatyczny bóbr - terminy

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.