GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Błonie wśród najlepszych!

  Błonie 5. w Polsce i 2. na Mazowszu wśród gmin miejsko-wiejskich w Rankingu Zrówoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego!

  burmistrzowie gmin wśród nich Burmistrz Błonia Zenon Reszka w Sejmie podczas wręczania dyplomów6 listopada w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”. Jej organizatorami byli Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej im. Papieża Jana Pawła II oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

  Jednym z punktów Konferencji było ogłoszenie wyników XV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST – rankingu tworzonego co roku na podstawie niezależnych danych statystycznych.

  Ranking Zrównoważonego Rozwoju przygotowywany jest pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochronę środowiska. Ranking opracowywany na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego obejmuje wszystkie jednostki samorządowe w Polsce w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

  Gmina Błonie znajduje się w grupie 597 gmin miejsko-wiejskich. Zaproszony na konferencję Burmistrz Zenon Reszka odebrał dyplom za zajęcie 5 miejsca w tej kategorii. W liście informującym o przyznanym wyróżnieniu Prezes Zarządu Fundacji Godła Teraz Polska Pan Krzysztof Przybył napisał „Z uznaniem odnotowujemy fakt, iż błoński samorząd znalazł się w ścisłej czołówce udowadniając, że należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce.”

  fot. Serwis Samorządowy PAP

  Pełna klasyfikacja w grupie gmin miejsko-wiejskich

  dyplom dla gminy Błonie za zajęcie piątego miejsca w rankingu zróważonego rozwoju 2017

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.