GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

I Mikołajkowe Integracyjne Spotkanie w Bramkach

   

  Dwa miesiące przygotowań, mnóstwo osób zaangażowanych i z radością ogłaszamy, że I Mikołajkowe Integracyjne Spotkanie w Bramkach przeszło do historii. Pierwsze, organizowane przez Strefę Kobiet.

   

  W dniu 2 XII 2017 r. mieliśmy przyjemność Państwa gościć w salce parafialnej przy kościele w Bramkach. Na wszystkich uczestników czekały pyszne ciasta, ofiarowane przez Gminę Boża Wola i dostarczone przez Pana Sołtysa Michała Lesińskiego, a także przyniesione przez naszych gości – bardzo, bardzo dziękujemy. Były soki, owoce i kanapeczki. Całymi rodzinami, pod czujnym okiem Młodzieży z Caritas Bramki, mogliśmy robić łańcuchy, bombki, kartki świąteczne z kolorowego papieru, dekorowaliśmy styropianowe i plastikowe bombki, a także broszki z masy solnej, starannie wykonane przez Panią Agnieszkę Niedzińską z Agi-Magi. Najsłodsze warsztaty to oczywiście lukrowanie i posypywanie pierniczków, za które bardzo dziękujemy nieocenionej Pani Marylce – rozkosz dla oka i podniebienia! Dzięki Pani Eli mogliśmy również wykonać jabłkowe lampiony i pachnące goździkami pomarańcze. Ozdoby, wykonane podczas warsztatów, zawisły na naszej mikołajkowej choince. Mamy nadzieję, że wszystkie wykonane prace staną się inspiracją do własnoręcznego dekorowania choinki i domów z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

  Zabawy i konkursy poprowadziła dla nas Pani Agnieszka z Agi-Magi Centrum Kultury i Zabawy ‑ dziękujemy za cudowną atmosferę.

  Dla naszych najmłodszych gości została przygotowana Strefa Malucha, z wygodnymi kanapami dla rodziców i mnóstwem zabawek, książeczek i kolorowanek dla dzieci. Całe wyposażenie Strefy otrzymaliśmy od naszych przyjaciół, sąsiadów, mieszkańców Bożej Woli, Błonia, Dębówki, Bieniewic, Bramek, i wielu wielu innych miejscowości, których nie jesteśmy wstanie wymienić – serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

  Swoją obecnością zaszczycili nas: Ksiądz Proboszcz Grzegorz Wieteska, który przybył ze słodkimi upominkami dla najmłodszych, Zastępca Burmistrza Błonia Pan Marek Książek, Prezes Caritas Bramki i nasza Mentorka ‑ Pani Basia Daniluk, Radna Bramek Pani Barbara Wielogórska, Radna Bożej Woli Pani Agnieszka Michrowska, Sołtys Bramek Pan Andrzej Rybak, Sołtys Dębówki Pan Andrzej Rutkowski, Sołtys Bożej Woli Pan Michał Lesiński.

  Strażacy z OSP Boża Wola zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a uczestnicy zabawy mogli sprawdzić, czy w przyszłości zostaną strażakami. OSP Boża Wola, dziękujemy za Waszą obecność.

  Odwiedził nas również najbardziej oczekiwany gość, bez którego żadne Mikołajki nie mogą się odbyć: Święty Mikołaj z upominkami dla wszystkich dzieci. Mikołaju do zobaczenia w przyszłym roku!

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie, realizację i czuwanie nad porządkiem i pełnymi stołami, a także naszym sponsorom: Gminie Błonie, Sołectwom Bramki, Dębówka i Boża Wola oraz wszystkim wolontariuszom. Inicjatywa Społeczna Strefa Kobiet dziękuje za Państwa obecność, możliwość poznania i ugoszczenia.

  Liczymy na Was w przyszłości!

   

   

  Strefa Kobiet logo

   

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.