GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Reprezentacja gminy Błonie z brązowym medalem Mazovii!

  Za nami 13 edycja międzygminnych rozgrywek sportowych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza – „Mazovia”.

  W lipcu 2004 r. siedem gmin (Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Podkowa Leśna) założyło stowarzyszenie, którego ideą jest wzmocnienie pozycji gmin, które są członkami „Mazovii”, a także rozwijanie współpracy instytucjonalnej i społecznej między nimi na terenie Polski jak i jego granicami.

  Od początku powołania stowarzyszenia, nieprzerwanie organizowane są zawody sportowe dla dzieci i młodzieży w takich dyscyplinach jak: koszykówka, piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka itp. Natomiast, od 5 lat odbywa się Taneczny Festiwal Przedszkolaków, którego pomysłodawcą była Gmina Błonie.

  W końcowej klasyfikacji punktowej międzygminnych rozgrywek „Mazovia” w 2017 roku Gmina Błonie zajęła zaszczytne 3 miejsce. Osiągnięty wynik jest przede wszystkim sukcesem dzieci i młodzieży z błońskich placówek oświatowych oraz ich nauczycieli i trenerów. Podziękowania należą się również pracownikom Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Błoniu za wzorową koordynację i współpracę ze Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

   

  Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu
  Autorem zdjęć jest: OKej Brwinów

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.