GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Zagłosuj na dąb Bolko, który bierze udział w ogólnoeuropejskim konkursie

  Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić

  Szanowni Państwo,

  miło nam poinformować, iż rosnący w Hniszowie, gm. Ruda-Huta dąb Bolko jest reprezentantem Polski w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2016.

  Ponad 1000-letni dąb Bolko według legendy wiekiem i imieniem nierozerwalnie wiąże się z początkami państwa polskiego. To w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry podczas wyprawy na Kijów w 1018 r.

  Pomnikowe drzewo dzięki swoim imponującym rozmiarom: obwód prawie 9 m, wysokość ponad 25 m oraz rzut korony 34 m stanowi niebywałą atrakcję turystyczną. Sympatycy Bolka corocznie w sierpniu świętują imieniny drzewa, uczestnicząc w imprezie zwanej Bolkowaniem.

  W lutym tego roku mamy możliwość zagłosowania na dąb Bolko w ogólnoeuropejskim konkursie, którego celem jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić.

  Głosujemy na stronach:

  www.treeoftheyear.org

  www.dabbolko.pl

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.