GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Marka Electrolux rozpoczyna akcję UWOLNIJ PRZEDSZKOLE OD SMOGU - prosimy o głosowanie

  W ramach tej inicjatywy, Electrolux podaruje oczyszczacze powietrza 25 placówkom w całej Polsce. Można głosować co godzinę na dowolną liczbę placówek w dniach od 06.03 do 30.03.2018 r.

   

  Zapraszamy do oddawania głosów w akcji "Uwolnij przedszkola od smogu". W ramach tej inicjatywy, Electrolux podaruje oczyszczacze powietrza 25 placówkom w całej Polsce. Wystarczy wybrać z listy na stronie internetowej www.przedszkolabezsmogu.pl przedszkole lub żłobek, w którym chcemy, żeby pojawił się oczyszczacz.

  Następnie należy oddać głos na wybrane miejsce – można głosować co godzinę na dowolną liczbę placówek w dniach od 06.03 do 30.03.2018 r.
  Uwaga, aby wyszukać Przedszkole Publiczne nr 6 w Bieniewicach, należy wpisać w wyszukiwarce: Bieniewice gm. Błonie i odpowiednio: Radzików gm. Błonie

   

   

  Logo - Uwolnić przedszkole od smogu

   

   

  Uwolnij przedszkola od smogu w województwie mazowieckim!

   

  Smog jest poważnym problemem dla mieszkańców województwa mazowieckiego. W 2016 roku normy jakości powietrza w samej Warszawie przy Alei Niepodległości były przekroczone aż przez 176 dni.  Zanieczyszczone powietrze jest najbardziej niebezpieczne dla małych dzieci, które są narażone na skutki smogu nawet, kiedy przebywają w pomieszczeniach – przedszkolach i żłobkach. Z pomocą przychodzi marka Electrolux, która rozpoczyna akcję „Uwolnij przedszkola od smogu”. W ramach tej inicjatywy, Electrolux podaruje oczyszczacze powietrza 25 placówkom w całej Polsce. Dzięki temu, w przedszkolach i żłobkach z naszego regionu może zapanować czyste i zdrowe powietrze.

   

  Smog niebezpieczny dla dzieci 

  Jak twierdzą eksperci, smog jest najbardziej niebezpieczny dla małych dzieci z kilku podstawowych powodów. Po pierwsze, dzieci częściej oddychają przez usta niż przez nos. W ten sposób do ich organizmu dostaje się zanieczyszczone powietrze, które nie jest poddane żadnej filtracji. Ponadto, dzieci wdychają więcej powietrza niż dorośli (w przeliczeniu na masę ciała) i spędzają więcej czasu na zewnątrz. W rezultacie, mają częściej styczność ze smogiem i jednocześnie do ich organizmów dostaje się więcej zanieczyszczeń. Problemem jest także układ odpornościowy, który u dzieci nie jest jeszcze dobrze rozwinięty i tym samym nie jest w stanie sobie poradzić ze skutkami zanieczyszczonego powietrza. Zwiększa to ryzyko zapadnięcia na przewlekłą chorobę układu oddechowego czy układu krążenia w dorosłym życiu. Najtrudniej mają alergicy i astmatycy, dla których smog oznacza nasilenie chorobowych dolegliwości. W obliczu tak wielu niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą zanieczyszczone powietrze dla najmłodszych, powinniśmy zastanowić się, jak można im zaradzić.

   

  Mazowieckie przedszkola i żłobki z problemem smogu

  Dzieci znaczną część dnia spędzają w żłobkach i przedszkolach. Z tego powodu, niezwykle ważne jest, aby jakość powietrza w tych miejscach nie była zagrażająca dla ich zdrowia. Niestety, według niezależnego raportu przeprowadzonego przez Greenpeace i Fundację #13, w okolicy 74% mazowieckich przedszkoli dopuszczalny poziom pyłów PM2,5 i PM10 został przekroczony przez więcej niż 35 dni w ciągu roku. Oznacza to, że powietrze w znacznej większości przedszkoli w województwie mazowieckim stanowi zagrożenie dla zdrowia dzieci. W zmianie tej sytuacji mogą pomóc urządzenia oczyszczające powietrze. Marka Electrolux wyszła z inicjatywą, która ma za zadanie poprawić jakość powietrza w polskich żłobkach i przedszkolach. W ramach akcji „Uwolnij przedszkole od smogu” do 25 placówek w Polsce trafią oczyszczacze powietrza najwyższej jakości. Dzięki temu, będziemy mogli być spokojni o czystość powietrza w przedszkolach naszych dzieci.

   

  Uwolnij przedszkola od smogu!

  Zasady akcji „Uwolnij przedszkole od smogu” są bardzo proste. Wystarczy wybrać z listy na stronie internetowej www.przedszkolabezsmogu.pl przedszkole lub żłobek, w którym chcemy, żeby pojawił się oczyszczacz. Jeśli danej placówki nie ma na stronie, możemy ją samodzielnie dodać. Następnie należy oddać głos na wybrane miejsce – można głosować co godzinę na dowolną liczbę placówek w dniach od 06.03 do 30.03.2018r. Po wykonaniu tych kroków pozostaje tylko czekać na finał akcji, w którym 25 przedszkoli i żłobków z największą liczbą głosów otrzyma swoje oczyszczacze EAP450 marki Electrolux. To najbardziej wydajne urządzenia na rynku. Urządzenie skutecznie wyłapuje pyły PM2,5 i PM10, czyli główne składniki smogu, ale także kurz, pyłki kwiatów, roztocza czy alergeny zwierząt, jednocześnie pochłaniając nieprzyjemne zapachy. Dużą zaletą jest także cicha praca urządzenia – poziom hałasu wynosi jedynie 27 dB, czyli tuż powyżej słyszalnego poziomu, przypominającego ludzki szept. Oznacza to, że oczyszczacz w przedszkolu czy żłobku będzie mógł być włączony cały czas, nawet podczas dziecięcej drzemki. Głosując na placówki z województwa mazowieckiego, możemy poprawić jakość powietrza dla najmłodszych dzieci z naszego regionu.

   

  Wszystkie szczegóły akcji „Uwolnij przedszkole od smogu” znajdują się na stronie internetowej www.przedszkolabezsmogu.pl.

   
Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.